زنان در آخرالزمان

وضعیت زنان در دوره آخرالزمان انقدر به ابتذال کشانده می شود که خطر آن جوامع اسلامی را به طور جدی تهدید می کند. از این رو، در مجموعه روایاتی که از سوی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار در رابطه با امت آخرالزمان به دست ما رسیده است بخش اعظمی از آنها مربوط به وضعیت زنان آخرالزمان است .


رسول اکرم (ص) ضمن بیان آن ، وضعیت خطرات ناشی از آن را گوشزد نموده و امت اسلامی را نسبت به فرو رفتن در این منجلاب هشدار داده است و ضروری ست زنان در عصر غیبت گوش جان به این موعظه گرانقدر سپرده و همچون دیدبانی بصیر و آگاه و به عنوان فرهنگ سازان جامعه، با آگاهی نسبت به خطرات ، خود و جامعه را از این مرداب وحشتناک برهانند .

زن اگر در جایگاه واقعی خود در عالم هستی قرارگیرد، موجودی است نجات دهنده و حیات بخش. در غیر این صورت تبدیل به موجودی می گردد که یک جامعه را به سوی انحطاط می برد .

گویند روزی پیامبراکرم (ص) در جمع صحابی خود فرمودند: “چگونه می شود حال شما هنگامی که زن های شما فاسد شوند و جوانان شما به فسق و فجور بگرایند و شما نیز به جای امر به معروف امر به منکر و نهی از معروف نمایید! معروف را منکر بپندارید و منکر را معروف!”

اصحاب با تعجب سؤال کردند: آیا چنین وضعی پیش خواهد آمد؟ پیامبر فرمودند: “بلی، بدتر از این هم خواهد شد”.

و بعد پیامبر به بیان تفصیلی تر وضعیت دوران آخرالزمان پرداختند و فرمودند: “هنگامی که زنها برای طمع دنیا در داد و ستد همسرانشان شرکت کنند. مردها خود را به صورت زنها و زنها خود را به صورت مردها در می آورند.
“لعنت خدا بر زنانی که خود را به صورت مرد در می آورند و مردانی که خود را به صورت زن در می آورند”. علت اینکه پیامبر با این تندی از زنان و مردان آخرالزمان سخن می گویند، شاید به جهت این است که آنها از ناموس خلقت و آیین فطرت بیرون رفته اند وسنت های حاکم بر نظام آفرینش را زیر پا نهاده و با سرشت خویش درافتاده اند .


حضرت در ادامه می فرمایند: ”

زنا دادن به صورت یک فضیلت برای زن بازگو می شود، دیگر منتظر شب نمی شوند که تاریکی آنها را بپوشاند، زیرا جرأت بر خدا به آن حد می رسد”. محمد باقر مجلسی در بحار الانوار می نویسد: یعنی دیگر نیازی به مخفی کاری نیست، بلکه آشکارا گناه می شود .

وی در جایی دیگر از بحار الانوار می نویسد؛ امام محمد صادق (ع) نیز می فرمایند: ” در دوره آخرالزمان، بعضی از مردان از راه فساد زنان درآمد کسب می کنند”. بنگاه های سرمایه داری عظیم در حال حاضر که به خرید و فروش زنان می پردازند مؤیدی بر این مطلب است .

رسول خدا (ص): در آخر امت من ، مردانی پیدا می شوند که زنان شان در عین لباس پوشیدن لخت وعور هستند

رسول خدا در ادامه توصیف خود از وضعیت آخرالزمان چنین می فرمایند: ” در آخر امت من، مردانی پیدا می شوند که زنان شان در عین لباس پوشیدن لخت وعور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را نمی شنوند، انها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا به دور هستند”.

مجلسی در بحار الانوار از پیامبر می نویسد که فرموده اند: ” هنگامی که ببینی زن از همسرش مطلع است که او با هم جنس خود رابطه دارد (هم جنس بازی می کند) و به روی او نمی آورد و می بینی که در بهترین خانه ها زن تشویق می شود که فسق و فجور کند”.

جامعه پیش از ظهور جامعه ای مملو از فساد و بی بندوباری اخلاقی است واز جمله فساد رایج در دوره آخرالزمان، رواج هم جنس بازی ست. به صورتی که جنبه قانونی پیدا می کند و به آن رسمیت داده می شود واگر کشوری زیر بار این فساد نرود، به آن متعرض می شوند و او را مورد تمسخر قرار می دهند .

محمدبن مسلم می گوید به امام باقر (ع) عرض کردم: “قائم شما چه وقت ظهور خواهد کرد” امام فرمودند: “آنگاه که مردها خود راشبیه زنان نمایند و زنها خود را شبیه مردان، آنگاه که مردان به مردان اکتفا کنند و زنان به زنان”.

و در حدیث دیگری امام صادق (ع) فرمودند: “در آن زمان زنان را می بینی که از بذل خود به کفار هیچ واهمه ای ندارند”.

آمار بالای دختران در برخی ممالک اسلامی که خود را در بازارهای تجارت دختران جوان در کشورهای اروپایی در معرض فروش قرار می دهند، حکایت از تحقق این روایت دارد .

مجلسی در جایی دیگر از بحارالانوار می آورد: ” زنها را می بینی که با زنها آمیزش می کنند و زنها لخت و عور می باشند و زینت هایشان را آشکار می کنند و از دین بیرون می روند و به فتنه ها می گرایند و به سوی شهوت ها و لذت ها می شتابند، محرمات الهی را حلال و در جهنم جاودان هستند. هنگامی زنان را می بینی که با خشونت با همسرانشان رفتار کنند و آنچه او نمی خواهد انجام دهند و…”.

حضرت علی (ع) نیز می فرمایند: “در آخرالزمان، زنان به خاطر حرص به دنیا، در کسب و کار همسران خود شرکت می نمایند”.


شاید این روایت اشاره به آن داشته باشد که زنان در بازی ثروت اندوزی سرمایه داران، بی توجه به این لطف الهی که آنان را از وظیفه تأمین مایحتاج و مخارج زندگی فارغ کرده است، دوشادوش مردان از صبح تا شام را در شرکتها و کارخانجات سپری می کنند و فرزندان و خانواده خویش را از نعمت تربیت و عاطفه ورزی محروم می نمایند .

منبع: ایونا[ موضوع ] : آموزشی, مقالات, مهدویت
[ برچسب ها ] : , , ,
ن : user-1
ت : سه شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۰
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

۱۶ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. جاکلین می‌گه:

  اللهم عجل لولیک الفرج

 2. ali می‌گه:

  فقط باید به خدا پناه ببریم

 3. nazanin می‌گه:

  به نظر من این برخی از زنان هستند که با تمع خود به مال باعث فساد و فتنه میشوند -اللهم عجل لولیک الفرج و اعافیه و نصر

 4. مصطفی می‌گه:

  چرا مسولین به فکر بی بند وباری جامعه نیستند

 5. شمیم ظهور می‌گه:

  آقا جان ! اگر ما را به خیمه گاهت راهی نیست ، حرفی نیست … ، تنها پیراهنت را که با عطر وجودت در آمیخته است . بر صورتمان افکن ، باشد تا بیناییمان را به دست آوریم ، و به مسرت درآییم ، و در امن و امانت پناه گیریم

 6. سورنا می‌گه:

  بله حق کاملا با شماس اما چرا ماها همیشه به دنباله درمان هستیم تا پیش گیری ؟چرا یک زن اون طور باید بگرده ؟ریشه یابی کنید .دخترهاتونو زود شوهر بدید . برا پسرا استین بالا بزنید

 7. صابر می‌گه:

  خداوندا در ظهور آقا ولی عصر تعجیل کن قبل از اینکه شیاطین زمان به مقصودشون برسن الهی نماز رو از کسانی که دوستت دارن نگیر

 8. کاسپین می‌گه:

  سلام می خواستم کمکم کنید اگه میشه بگین منظور از این سخن امام علی ع چیه؟
  حضرت علی (ع) نیز می فرمایند: “در آخرالزمان، زنان به خاطر حرص به دنیا، در کسب و کار همسران خود شرکت می نمایند”.

 9. سرباز جنبش مهدوی می‌گه:

  اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج

 10. قادر می‌گه:

  خیلی ممنون

 11. بابک جبدرقی می‌گه:

  امر به معروفو نهی ازمنکر یک وظیفه همگانی است

 12. فذول می‌گه:

  امام زمان راجب گناه مسئولینی که باعثتاخیر ازدواج میشن و بیت المال خوران و… چیزی نگفته.
  نگفته وقتی درآمد مردی ماهیانه ۵۰۰ تومن باشه و اجاره خونش (تو آشغال دونیای شهر) ۴۰۰ تومن چطوری زندگیشو بچرخونه.
  چیزی زاجب فقر نگفته که جامعه رو به فحشا میکشونه
  مسولین تا وقتی ازدواج و کار و فقر رو درست نکردن غلط میکنن به دخترا و پسرای مردم گیر بدن . مگه تربیتی بوده که حالا طلبکارن .
  مگه برای مردم چی کار کردن الا اینکه نفت و سرمایه ی زیر پاشونو خوردن و به ریششون خندین .
  نفرین خدا بر کسی که چشش رو رو حقایق بزرگ بسته و با الفاظ بازی میکنه.
  لعنت خدا به کسایی که باعث شدن جونا سرخورده شن.
  لعنت خدا به همه ی بی دین هایی که فقط غل غل کلمات عربی رو از دین خدا فهمیدن….

 13. فذول می‌گه:

  الکی نیست میگن مهدی رو تو آخرالزمون به خاطر بی دینی و بدعت شهید میکنن.
  اسلام دین اخلاق hsj.
  ولی الان lمدعیان اسلام چه ها که نمیکنند و ….
  الله اکبر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

*
 
 
 
Warning: include(/home/kheyme/public_html/wp-content/themes/emamzaman/about.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kheyme/public_html/wp-content/themes/emamzaman/footer.php on line 12

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/kheyme/public_html/wp-content/themes/emamzaman/about.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kheyme/public_html/wp-content/themes/emamzaman/footer.php on line 12
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.
 
 
.